Kak raz. Język rosyjski. Podręcznik. Liceum i technikum. Klasa 3. Szkoła ponadpodstawowa

Nie wiadomo dlaczego, ale język rosyjski uważany jest w obecnych czasach za coś, co nie jest warte uwagi. Może i kiedyś, kiedy granice nie były jeszcze tak mocno pootwierane, popularność języka naszych wschodnich sąsiadów była zdecydowanie większa. Teraz wszyscy chcą angielskiego, hiszpańskiego, a nawet koreańskiego, pomijając rosyjski. Dlaczego? Skoro jest to tak wdzięczny język, którego nauka wcale nie powinna przysporzyć nikomu problemów. W szczególności, jeżeli ma się dostęp do dobrych materiałów edukacyjnych, w tym chociażby do "Kak raz. Język rosyjski. Podręcznik. Liceum i technikum. Klasa 3. Szkoła ponadpodstawowa"

Wydawnictwo Szkolne i Pedagogiczne zaprezentowało wszystkim ciekawą publikację. Nazwali ją Tania Książka – Kak raz. Język rosyjski. Podręcznik. Liceum i technikum. Klasa 3. Szkoła ponadpodstawowa i przeznaczyli do nauki języka rosyjskiego. Poruszane w niej zagadnienia dotyczą życia codziennego. Autorzy przedstawili je w bardzo prosty i ciekawy sposób, więc każdy sobie z nimi poradzi. Czy ten podręcznik może być początkiem przygody z językiem? Jak on się prezentuje?

Podręcznik do nauki języka rosyjskiego “Kak raz” – bardzo ciekawa publikacja dla klas 3 szkół ponadpodstawowych

Język rosyjski jest często uznawany za trudny. Dlaczego tak się przyjęło? Największym problemem jest wyglądający zupełnie inaczej alfabet, który został nazwany cyrylicą. Literki bardzo różnią się od tych łacińskich. Pisanie i czytanie może wydać się skomplikowane. W tym przypadku pomocne mogą okazać się podręczniki i dodatkowe pomoce naukowe. Jednym z nich jest publikacja “Kak raz. Język rosyjski. Podręcznik. Liceum i technikum. Klasa 3. Szkoła ponadpodstawowa“. W  intuicyjny sposób uczy on języka rosyjskiego. Porusza tematykę całkowicie związaną z życiem codziennym. Dlatego też nauka jest o wiele przyjemniejsza. Dzięki publikacji lekcje są bardzo ciekawe. W książce znajduje się mnóstwo przyciągających wzrok obrazków oraz schematów, które ułatwiają proces uczenia się. Do publikacji dołączono płyty z dialogami i piosenkami. Uczniowie zapoznają się ze słownictwem i sprawdzą, w jaki sposób poprawnie wypowiadać słowa.

Jakie mocne strony ma podręcznik do języka rosyjskiego dla uczniów klas 3 techników i liceów “Kak raz”? Do tych najbardziej istotnych należą:

  • niesamowicie bogata i kolorowa szata graficzna,
  • ciekawe zagadnienia wraz z wyrażeniami i słownictwem,
  • zadania dla bardzo zdolnych uczniów,
  • interesujące wprowadzenie do tematu,
  • możliwość poznania zwyczajów oraz kultury,
  • pojawienie się bardzo rozwijających materiałów dodatkowych,
  • podsumowania i powtórzenia.